Imiona w ST

Naaman

 kategoria: Słowniki   dział: Imiona w ST

Znaczenie imienia: przyjemność

Fakty biblijne

Główny dowódca wojsk Aramu, najbliższy osobie króla Ben-Hadada II, któremu oficjalnie towarzyszył w odwiedzinach w świątyni Rimmona. Był narzędziem w rękach Boga, gdy przynosił zwycięstwo Aramowi.

Naaman został dotknięty trądem. Jego izraelska niewolnica poradziła mu, by udał się do proroka znajdującego się w Izraelu. Naaman otrzymał od swego króla list polecający do króla izraelskiego, by ten uleczył go z trądu. Bezradny król podejrzewał, że jest to podstęp, by sprowokować wojnę. Elizeusz usłyszawszy o wszystkim posłał do króla wiadomość, że potrafi uleczyć Naamana. Ten przybył do proroka i usłyszawszy polecenie, by siedem razy zanurzył się w Jordanie, uniósł się gniewem, jednak za poradą sług wypełnił polecenie i został uleczony.

Powróciwszy do proroka chciał go wynagrodzić, gdy ten odmówił, poprosił o ziemię izraelską, by móc na niej czcić Boga, prosił również o pobłażliwość w chwili spełniania swoich obowiązków przy królu.

Na historię Naamana powoływał się Jezus w swoim pierwszym kazaniu w Nazarecie.

Wersety biblijne

2Kl 5:1-23; Łuk 4:27

Portal Biblijny.org - serwis o Bogu i Słowie Bożym. Twórcy serwisu: Masmika & Gani - O portalu - Kontakt
Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka (więcej informacji)